יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של elisaban15.04.2019 | 17:26

בני נוער בישראל עלולים למצוא את עצמם בהפרש של מספר חודשים במקומות שונים לגמרי בחייהם - בגיל 18, עם תום הבגרויות, הם יהיו במקרים רבים בתקופה נטולת דאגות, של בילויים והנאות וחודשים לא רבים לאחר מכן, כחיילים, הם עלולים למצוא את עצמם חלק מסיטואציות קשות ומורכבות ואף להיות עדים למותם של חבריהם בשדה הקרב.

 

 פוסט טראומה בצבא, מהווה תוצאה לאירוע טראומתי, כאשר חלק מהאנשים אשר עדים או שותפים לאירוע כזה, עלולים לפתח הפרעת דחק פוסט טראומתית – פוסט טראומה.

פוסט טראומה בצבא זכויות

הסימנים של פוסט טראומה בצבא יכולים להופיע סמוך למקרה ולעיתים גם חודשים ואפילו שנים לאחר מכן.
מכיוון שהפרעת פוסט טראומה בצבא עלולה לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים של הסובלים ממנה, קיימת חשיבות גבוהה לפעול על מנת לנצל את מלוא הזכויות אשר מגיעות לסובלים מפוסט טראומה – זכויות אשר כוללות פיצויים כספיים, טיפולים מתאימים (תרופות, טיפולים רפואיים וסיוע נפשי) ועוד מגוון זכויות והטבות.
בכדי לקבל את מלוא הזכויות, יש לפתוח תיק באגף משרד הביטחון ולהגיש תביעה נגד קצין התגמולים.
כאן חשוב לציין שהליך התביעה הינו מורכב ומצריך עמידה מול ועדה רפואית והבאת הוכחות על כך שאותו חייל או חייל לשעבר אכן סובל מפוסט טראומה ושקיים קשר סיבתי בין ההפרעה לבין השירות הצבאי – מהסיבה הזאת, חשוב מאוד להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

בישראל חיים כ-4,000 נפגעי פוסט טראומה 

זיהוי התסמינים של פוסט טראומה בצבא

אבל בכדי לטפל בפוסט טראומה ובכדי לקבל את מלוא הזכויות אשר יבטיחו את קבלת הטיפול הטוב ביותר, חשוב תחילה לדעת לזהות אותה ולהלן מספר מאפיינים אשר יאפשרו לזהותה: המאפיין הראשון, הוא פלאשבקים ו/או חלומות חוזרים ונשנים של האירוע אשר גרם לפוסט טראומה. המאפיין השני הוא הימנעות מאירועים שונים או ממפגשים עם אנשים אשר קשורים לאותו אירוע. המאפיין השלישי קשור לסימפטומים כמו: קשיים בריכוז, הפרעות שינה, רגישות לרעשים, תחושה של חוסר שקט ודריכות יתר.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

במדינת ישראל מוגשות מדי שנה  מעל 5,000 תביעות למשרד הביטחון ואגף השיקום אך רק כרבע מהם זוכות להכרה. גם במצבים בהם התביעה הראשונית נדחתה ומוגש ערעור לבתי המשפט, גם אז רק רבע מהגשת הערערים מזכים את התובע באמצעות בית המשפט או בתום הליך פשרה.

משך הטיפול בתביעה מתחלק לשני שלבים: השלב הראשון בה היחידה אוספת את החומר הרלוונטי כדי לקבל החלטה. והשלב השני לאחר איסוף החומר הרלוונטי ועד שמתקבלת החלטה. בתהליכים אלו לעיתים ישנם מצבים האורכים זמן רב יותר מהצפוי וזאת מסיבות שונות:

·         איסוף החומר נמשך זמן רב. אלפי תיקים מצטברים וממתינים להשלמת מסמכים.   

·         האגף לא קבע לוח זמנים לעבודת היחידה ואין נורמות מחייבות בתחום זה.  

·         האגף אינו מרכז נתונים על תהליך הטיפול בתביעה ובכך נמנע מהאגף מידע המאפשר מעקב ובקרה על משך הטיפול בתביעות, והגורמים המעכבים.

·         האגף אינו יודע מהם פרקי הזמן שנקבעו בתקנות הנכים ובאמנת השירות של האגף בנוגע לקבלת החלטה בתביעות.

·         מערכת המידע שבשימוש היחידה לוקה בחסר בנוגע למעקב ולבקרה אחר  משך הטיפול בתיקים.

מאחר ותהליך זה יכול לקחת זמן רב מומלץ כבר מהשלב הראשון להגיש את התביעה באמצעות עורך דין מיומן ומקצועי בעל ניסיון מוכח בתחום התביעות למשרד הביטחון ואשר בקיא בנהלים וידע לקדם את התביעה ולהביא להשגת המטרה התבקשת.                                                                                                     

משרד עורך דין אלי סבן הינו  משרד המייצג  בתביעות כנגד משרד הביטחון את אנשי כוחות הביטחון מכל הסוגים ואגף השיקום לצורך הכרה בפגיעתם עקב חבלה או מחלה . לאור הניסיון הרב בנושא מעל 30 שנה ידאג המשרד לקדם את הליך התביעה וילווה את התובע עד להשגת המטרה בצורה האמינה והמקצועית ביותר ובמחירים הוגנים ותנאי תשלום נוחים.


תגובות
אין תגובות לפוסט

 

במסגרת תביעות למשרד הביטחון של אנשים שנפגעו בעקבות שירותם הצבאי, תהליך התביעה דורש לרוב בדיקה רפואית של מומחים לנזק או הפגיעה כדי להוכיח קשר סיבתי בין הנזק לבין השירות הצבאי. בתהליך הבדיקה ומתן אישור לזכאויות המגיעות לתובע, מתכנסת הוועדה הרפואית לשם החלטה מקצועית בדבר התביעה.

 

פעולתה של ועדה רפואית של משרד הביטחון מתבצעת לפי התהליך הבא:

·         הצגת טיעוני הנבדק/התובע – בו יוצגו הטיעונים בהרחבה על ידי התובע או בא כוחו. וכן יוגשו כל המסמכים הרלוונטיים כולל מסמכים רפואיים המעידים על מצבו של הנבדק.

·         בדיקה רפואית גופנית/נפשית – במעמד זה יבחנו כל הטיעונים והמסמכים ויבוצעו בדיקות על ידי מומחים לאותו עניין נשוא התביעה.

·         דיון וקבלת החלטה – לאחר איסוף הנתונים שמתועדים בפרוטוקול, יבחנו הממצאים ויקבעו אחוזי נכות בהתאם לסעיפים שבספר התקנות ותוקף הנכות כזמנית או לצמיתות. הפרוטוקול ייחתם על ידי כלל המשתתפים ויועבר לאישור יו"ר הוועדה.

 

ישנם מקרים בהם הוועדה תתכנס מספר פעמים לאותה תביעה בגלל מורכבותה. עם סיום התהליך תועבר ההחלטה לקצין התגמולים לצורך הוצאת ההחלטה לפועל.

לרוב התובע אינו בקיא בכל ההליכים ולא תמיד יש ביכולתו לייצג את עצמו מכל סיבה. לכן, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום אשר ידע לייצג נאמנה את התובע, הן בוועדה והן בבתי משפט במקרים של ערעור על החלטת הוועדה או להגדלת אחוזי הנכות ועוד. אחד מעורכי הדין הפועלים בתחום מעל 30 שנה ומתמחה בתביעות למשרד הביטחון הינו משרד עורך דין אלי סבן אשר במהלך שנות עבודתו השיג תקדימים והצלחות רבים, הן בבתי המשפט והן בוועדות רפואיות. 

ועדה רפואית משרד הביטחון - עו"ד אלי סבן

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

אזרחי מדינת ישראל על פי חוק מחויבים לשלם את דמי הביטוח הלאומי מרגע שהם נכנסים למעגל העבודה. חוק מחייב זה מקנה לאזרח זכויות וחובות כאחד. למעשה כל אזרח הנמצא במעגל העבודה או שפרש לגמלאות זכאי לקבלת קצבה בהתאם למצבו. לפיכך, כל מימוש זכות לקבלת קצבה מהביטוח הלאומי נעשית באמצעות הגשת תביעה בכתב והגשת מסמכים רלוונטיים המצדיקים קבלת קצבה או דמי ביטוח מהביטוח הלאומי.

בתחילה ולא משנה הסיבה יש להגיש את התביעה באופן עצמאי ורק אם ישנה בעיה הקשורה במילוי הטפסים והמסמכים הנדרשים, ניתן להסתייע בעזרה מקצועית או מהגורם שמיומן ויודע כיצד להגיש את התביעה.

רק במקרים, בהם נדחית התביעה על ידי הביטוח הלאומי, ניתן להגיש ערר בפני וועדת ערעורים ואם גם אז לא התקבלה התביעה ניתן לערר לבית משפט רלוונטי באמצעות עורך דין אשר בקיא בחוקים ויודע את עבודתו כנדרש.

קיימות מספר תביעות רב בגין מימוש זכויות וקבלת תמורה מהביטוח הלאומי כמו למשל: תביעה בגין פיטורין לדמי אבטלה, תאונת עבודה, נכות, קצבת זקנה ועוד מקרים רבים אחרים. במקרים בהם אתם חושבים שמגיע לכם מימוש זכויות וקבלת קצבה ו/או כספים מהביטוח הלאומי, רצוי ואף מומלץ להיוועץ עם עורך דין מקצועי לענייני ביטוח לאומי  ובעיקר למוד ניסיון בכל ההליכים, החוקים והתקנות של הביטוח הלאומי ולהגיש באמצעותו את התביעה מביטוח לאומי.

בכדי לתבוע את הביטוח הלאומי באמצעות עורך דין, ישנה עבודה ראשונית של איסוף מסמכים רלוונטיים המקנים את האפשרות להגיש תביעה בנושא האמור. לאחר מכן יבצע העורך דין התאמה אל מול החוקים והנהלים ויגיש את התביעה בהתאם. אם וכאשר התביעה כאמור תדחה על ידי נציג הביטוח הלאומי, ניתן להגיש ערר בפני ועדה רלוונטית. כאשר בוועדה עורך הדין שלכם ייצג אתכם נאמנה על מנת להשיג ולממש את הזכויות שלכם בהתאם לכתב התביעה וההוכחות.

 

במקרים חריגים ולאחר דחיית התביעה, ניתן לערר בבית דין שיקבע את פסק הדין המחייב את שני הצדדים בתביעה מהמוסד לביטוח לאומי שהוגשה באמצעות עורך הדין שלכם.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה