הפיתוח שמאפשר להפעיל מחשב וטלפון בכוח הנשיפה


אדריאנה מלוזי מוכיחה לכל מי שפקפק ביכולות שלה שיש לה הרבה יכולות. הפיתוח שהיא יזמה מעצים נשים ואנשים עם מוגבלות כדי לשפר את חייהם.

מערכת abiliko 31.10.17

מנהלות הסטארט-אפ PUFFIN

 "לא רק שאני אישה, יש לי גם מוגבלות, אז כנראה שאין לי שכל, זה מה שאנשים רבים חושבים עליי," מספרת אדריאנה מלוזי שנולדה עם שיתוק מוחין. אז כל החיים היא נאלצת לנסות ולהוכיח את עצמה, והיא מצליחה בכך בגדול!

כשהייתה בת שבע המרפאה בעיסוק הושיבה אותה מול מחשב, ולראשונה היא הייתה מסוגלת לעשות משהו בעצמה. מאותו רגע אדריאנה והמחשב לא נפרדו.

הסטארט-אפ החדש שהקימה, Puffin, מפתח טכנולוגיה מסייעת המאפשר לאנשים עם מוגבלות בתנועה בידיים להפעיל טלפונים, מחשבים וטאבלטים באמצעות נשיפה. בכך הטכנולוגיה תנגיש את העולם לאנשים עם מוגבלות ותאפשר להם יותר עצמאות. המכשיר יופעל באמצעות בטריות ויהיה מבוסס אנדרואיד. הרעיון זכה במקום הראשון בהקאתון של MIT ב-2015 וצוות של ארבעה חוקרים הרכיב אב-טיפוס. המיזם זכה לפרסים ולמענקים והוא ממשיך לפעול כעת כשהוא מורכב מצוות גדול שכמעט כולו נשים.

 "אנו במטרה להעצים נשים ולהעצים אנשים עם מוגבלות," היא מספרת בגאווה, והם בממשיכים לפתח ולגייס כספים לשיפור חייהם של אנשים עם מוגבלות. בעוד יומיים יסתיים פרויקט מימון ההמון לגיוס כספים למיזם. 

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה