7.9.2017 - הצעדה השנתית "בשביל החיים" למניעת אובדנות


עמותת "בשביל החיים" מקיימת צעדה שנתית ברחובות המרכזיים של תל אביב, בסמוך ליום הבינלאומי למניעת התאבדויות. המשתתפים צועדים בחשכה על-מנת לבטא את החושך והמצוקה בהם מצויים אנשים עם מחשבות אובדניות. כמו כן, נערכת הצעדה בדממה מוחלטת על-מנת לבטא את השתקת השיח בחברה בנושא התאבדויות. הצעדה מהווה אמירה ברורה לגבי שבירה של הסטיגמה החברתית, שהיא כל כך חשובה לצורך שיקום והתמודדות.

מערכת ממ“נ 09.08.17

צעדת בשביל החיים 2017

 

צועדים וצועדות בשביל החיים:

1 מתוך 5 בני/בנות נוער חושב/ת על התאבדות!


בעקבות יוזמה שהחלה בארה"ב, מקיימת העמותה צעדה שנתית ברחובות המרכזיים של תל אביב, בקרבת היום הבינלאומי למניעת התאבדויות.
המשתתפים צועדים בחשכה על-מנת לבטא את החושך והמצוקה בהם מצויים אנשים עם מחשבות אובדניות. כמו כן, נערכת הצעדה בדממה מוחלטת על-מנת לבטא את השתקת השיח בחברה בנושא התאבדויות. הצעדה מהווה אמירה ברורה לגבי שבירה של הסטיגמה החברתית, שהיא כל כך חשובה לצורך שיקום והתמודדות.

ביום חמישי, ה-07/09/17, במסגרת אירועי היום הבינ"ל למניעת התאבדויות, תהיה זו הפעם החמישית בה תתקיים הצעדה. נתכנס ברחבת בית אריאלה בשעה 19:00. בסיום הצעדה יתקיים כינוס בו יוצג פרויקט "פנים אבודות", אשר משמש פלטפורמת הנצחה שמקדמת את המודעות לתופעת ההתאבדויות בישראל, מתוך מטרה להראות שאין בושה בדבר ושאפשר לפרסם את פני המתאבדים, ובכך מעבירה מסר שמאחורי כל מספר בסטטיסטיקה קיימים פנים שאבדו מהשיח הציבורי.


לאחר כל צעדה, אנו נתקלים בגל פניות של בני ובנות משפחה שלראשונה מפסיקים להכחיש את עובדת ההתאבדות של יקיריהם ומבקשים מהעמותה סיוע ותמיכה בהתמודדות עם האובדן, לעיתים גם שנים לאחר האסון. בדרך זו הצעדה לא רק מגבירה את מודעות האוכלוסייה הכללית לתופעת ההתאבדות אלא גם מאפשרת הגעה לעוד ועוד משפחות שמתקשות להתמודד לבדן עם האסון, ומוכנות, לראשונה, לקבל תמיכה וסיוע של העמותה.

הצטרפו אלינו, כי חייבים לדבר – אפשר למנוע התאבדויות.


להרשמה לצעדה >

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה