גיליתם שהתינוק שלכם חירש. עכשיו מה?


סרטון הפונה להורים: כן, זה יכול לטלטל, אך אל תפחיתו מהציפיות לילד רק כי הוא חירש. אם ירכוש כישורי שפה בגיל צעיר, אין גבול למה שהוא יוכל לעשות.

מערכת abiliko 06.08.17

נייל דימרקו הוא אדם חירש ואקטיביסט שהקים ארגון ללא מטרת רווח בארה"ב לטובת אנשים חירשים וכבדי שמיעה.

בסרטון הוא פונה להורים המגלים שהתינוק שלהם חירש ואומר להם: יכול להיות שהתינוק הזה הוא החירש הראשון שאתם פוגשים. כן, זה מטלטל, אבל אפשר לתמוך בו ולסייע לו לרכוש כישורי שפה מגיל צעיר: תוכלו ללמוד וללמד את שפת הסימנים שהיא שפה עשירה ומלאה, קלינאי תקשורת, אמצעים טכנולוגיים כמו אייפדים, מכשירי שמיעה, שתלים קוכליאריים ועוד. היופי הוא שלא צריך לבחור באחד אלא בכמה במקביל.

מה שחשוב הוא: לא לאבד תקווה ולא להפחית תקוות לילד רק בגלל החירשות. חשוב לפעול מגיל צעיר. הילד שלכם יוכל לגדול להיות רופא, עורך דין, מדען, מתכנת, דוגמן, רקדן ואלפי דברים אחרים. כן, יהיו אתגרים, אבל זה מסע מרתק שבו תלמדו דברים חדשים, תכירו אנשים נפלאים וכשיהיו קשיים - תהיה לכם תמיכה.

 

צריך אולי לציין שכל הדוגמאות והכלים שהוא מציין מתייחסים לשפת הסימנים האמריקאית, אך גם בישראל יש הרבה כלים, סיוע ותמיכה. למשל: ארגון בקול והמכון לקידום החירש.

אם יש בין הקוראים הורים לילדים חירשים וכבדי שמיעה, שתפו אותנו בדרך ההתמודדות שלכם עם הגילוי ועם גידול הילד/ה. האם מדינת ישראל מעניקה את הכלים הנדרשים? 

מה דורש שינוי?

לאן פונים?

 

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה